Szybkie zamówienia telefoniczne793 455 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Podkłady przeciwodleżynowe i stabilizujące

( ilość produktów: 8 )

Osoby przewlekle chore wymagają nie tylko ciągłej opieki, ale również specjalistycznych wyrobów medycznych, dzięki którym ich problemy zdrowotne się nie pogłębiają. Dotyczy to m.in. pacjentów, którzy nie są w stanie podnosić się z łóżka i są zmuszeni pozostawać w nim, tkwiąc w bezruchu. Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji w końcowym rozrachunku może doprowadzić do powstawania odleżyn, czyli podrażnień skórnych, które następnie mogą przerodzić się w ograniczoną martwicę tkanek powstałą w wyniku zaburzeń ukrwienia. Są one spowodowane w większości przypadków długotrwałym uciskiem wywieranym na poszczególne części ciała chorego. W celach zapewnienia komfortu pacjentowi oraz profilaktyce przeciwodleżynowej powstały specjalistyczne podkłady. Ich stosowanie może być pomocne w kontekście radzenia sobie ze wspomnianymi dolegliwościami.

Podkłady przeciwodleżynowe i stabilizujące - do czego służą?

Znajdujące się w naszym asortymencie podkłady przeciwodleżynowe i stabilizujące to specjalistyczne wyroby medyczne, których głównym zadaniem jest wspomaganie profilaktyki oraz przeciwdziałanie powstawaniu miejscowej martwicy skóry. Niektóre części ludzkiego ciała są szczególnie narażone na pojawienie się większego nacisku kości na tkanki miękkie, co w końcowym rozrachunku może doprowadzić do odleżyn. Wśród tych części należy przede wszystkim wymienić łokcie, nogi czy też głowę. Oferowane przez nas podkłady wykonane z nietoksycznej pianki poliuretanowej mogą pomóc zapobiec powstawaniu martwicy skóry w wymienionych miejscach. Ponadto staną się bardzo istotnym wsparciem w odciążeniu lub ustabilizowaniu pozycji pacjenta, u którego te dolegliwości już wystąpiły.

Podkłady przeciwodleżynowe i stabilizujące w ofercie sklepu Medyczny-Online

W tej kategorii znajdą Państwo m.in. uniwersalny wałek z pianki poliuretanowej, który pomaga w ułożeniu chorego w odpowiedniej pozycji ciała. Ponadto na stanie posiadamy specjalistyczne krążki z wyjmowanym środkiem. Mogą one zostać zastosowane do odciążenia tkanki miękkiej głowy, kości ogonowej, pięt czy też łokci. Produkty dostępne są w wielu rozmiarach. Oczywiście, nie zapomnieliśmy również o tradycyjnych podkładach redukujących nacisk podłoża na tkanki miękkie kończyn górnych oraz dolnych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.50 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-28
Super poduszka
2024-02-29
Bardzo dobrze, szybka dostawa.
pixel